Cisnădie pierde două puncte importante, Vâlcea își continuă parcursul fără greșeală

0
1852

SCM Râmnicu Vâlcea a ajuns la opt victorii din tot atâtea partide disputate în acest sezon, după succesul de ieri cu Galați, scor 27-15. Vâlcea se desprinde la patru puncte de Măgura Cisnădie în clasament, care a remizat astăzi cu HC Zalău, pe teren propriu, 24-24.

Zalăul chiar putea câștiga la Cisnădie, având în vedere că a condus cu 24-22 în minutul 57 al întâlnirii. Boljevic și Gatzel au marcat golurile care au restabilit egalitatea la 24, în ultimul minut și jumătate al întâlnirii. Măgura Cisnădie pierde alte două puncte importante în clasament, după cele de la Buzău, din etapa a treia.

Programul etapei a șasea (click pe scor pentru marcatoare) și clasamentul la zi: