Campioanele, chinuite 40 de minute

0
305

laura oltean baia mareAvând în față un adversar cu un obiectiv total opus, HCM Baia Mare a avut probleme 40 de minute. Până la final însă, campioanele s-au trezit la realitate și au obținut un succes categoric în cele din urmă, dar care nu indică realitatea din teren.

Mai mult cu gândul la partida cu Corona Brașov, băimărencele au fost surprinse de echipa condusă de Florin Cazan. HCM-ul a condus cu 1-0, însă din acel moment oaspetele au controlat partida până la pauză, având chiar și cinci goluri avantaj (11-6). De la reluare, meciul a fost echilibrat încă zece minute (20-20), moment în care gazdele s-au trezit și au apăsat pe accelerație, obținând în final un succes categoric, la 13 goluri.

HCM Baia Mare-CSU Neptun Constanța 36-23 (13-15)
HCM Baia Mare: Buceschi 8 goluri, Nechita 7, Ardean-Elisei 5, Marin 4 (1 din 7m), Gjorgjijevska 3, Oltean 3, Herrem 2, Artsiukhovich 1, Makeeva 1, Tatar 1, Lobach 1
CSU Neptun: Enescu 9 goluri (6 din 7m), Tămaș 7, Toma 3, Bărbos 2, Mărginean 2
Aruncări de la 7m: 1/1, respectiv 6/6
Eliminări: 5 x 2 min., respectiv 4 x 2 min.