Campioana câștigă fără drept de apel la Vâlcea

0
1047

CSM București a obținut o victorie fără prea mari probleme la Vâlcea, scor 38-19 (15-7), și își continuă parcursul perfect în campionat.

Duelul din Sala „Traian” a fost echilibrat în primul sfert de oră, în care totuși ambele echipe au greșit destul de mult. Oaspetele au apăsat însă pe accelerație și au reușit să se desprindă pe tabelă, asta datorată intervențiilor lui Grubisic, care a mai primit doar două goluri până la încheierea reprizei. A fost 15-7 după primele 30 de minute, o diferență ce a căpătat proporții mari în actul secund. S-a ajuns astfel la o diferență de 19 goluri, 37-18 și 38-19, cel din urmă fiind și scorul final.

Pentru HCM Râmnicu Vâlcea urmează un alt meci de foc, pe terenul vicecampioanei HCM Baia Mare, iar campioana se pregătește pentru duelul cu Vardar din Liga Campionilor, de duminică.