Calificare fără emoții pentru Cisnădie

0
1850

Măgura Cisnădie merge în turul al treilea preliminar al Cupei EHF, după ce a câștigat fără probleme și al doilea meci cu Slavia Praga. Duminică dimineață, sibiencele au câștigat cu 29-20 (18-11), după ce în tur fusese 28-25.

Meciul de duminică n-a reprezentat o problemă pentru Cisnădie, iar diferența de la final putea fi mult mai mare dacă ne raportăm la faptul că fetele lui Alexandru Weber au avut 24-13 în minutul 41. S-a făcut 24-19, iar timeout-ul solicitat de tehnicianul gazdelor a readus lucrurile la normal. Ultimele șase minute au aparținut clar Cisnădiei, care se impune cu un categoric 29-20.

Pentru Măgura Cisnădie au evoluat Dias Moreschi, Voicu, Popovici (1 gol) (portari), Costa (7), Moldovan (5), Apetrei (5), Boljevic (3), Araujo (3), Chirilă (2), Hoha (1), Subțirică (1), Gatzel (1), Matei, Tomescu, Fachinello și Da Silva.

sursă foto: sbsport.ro