Baia Mare, prea tare pentru Craiova

0
1024

SCM Craiova n-a repetat prestația bună de la București, de pe terenul CSM-ului, și a cedat clar la Baia Mare, scor 21-31. Pentru vicecampioane nu a evoluat nici astăzi Paula Ungureanu, singura inclusă pe raportul de joc care nu a intrat pe teren.

Și dacă diferența de la pauză a fost de cinci goluri, acest lucru i se datorează în mare măsură Mirelei Pașca. Portarul Craiovei a avut intervenții bune în fața adversarelor, evoluând din nou bine, la fel ca în disputa cu CSM București. A fost 13-8 la finalul primelor 30 de minute, Craiova având un joc slab în ofensivă, cu multe greșeli și aruncări slabe spre poarta lui Munteanu.

Scorul a căpătat proporții în partea a doua. Tătar a făcut 18-10 în minutul 38, iar pe final s-a ajuns și la 11 goluri diferență: 30-19 și 31-20. Florica a stabilit scorul final, 31-21, un rezultat ce face ca Baia Mare să ajungă la trei puncte de CSM București, cel puțin până luni, când campioana joacă la Ploiești.

sursă foto: Facebook HCM Baia Mare