Bacău și Buzău ajung la câte trei victorii pe teren propriu în play-out! Minaur, succes previzibil la Cluj

1
1672

Returul play-out-ul Ligii Zimbrilor a început astăzi, iar Bacău, Buzău și Minaur au obținut victorii foarte importante.

Buzău și Bacău își păstrează procentajul de 100% al victoriilor pe teren propriu în play-out, după 27-24 cu Făgăraș, respectiv 31-20 cu Suceava. Interesant a fost duelul de la Buzău, deoarece oaspeții au condus la pauză cu 16-13, însă au mai marcat de doar opt ori în actul secund. La Cluj, Minaur a câștigat cu 26-20, deși a început mai greu partida și a preluat conducerea abia în minutul 22.