Aproape de miracol! Constanța ratează grupele Cupei EHF pentru un singur gol!

0
695

Constanța a visat frumos după ce a jucat un handbal la un nivel foarte ridicat timp de 120 de minute în fața unei formații foarte puternice, SC Magdeburg. Dobrogenii au ratat însă calificarea pentru un singur gol, 52-53 la general.

Rezultatul din tur, 25-27, putea fi remontat de către constănțeni pe teren propriu, în fața a 1800 de spectatori. Dobrogea a făcut un meci mare, a avut calificarea în mână, conducând cu 25-20 în minutul 48 al partidei, dar a cedat pe final inițiativa. Băieții lui Sandu Iacob și-au învins adversarii la limită, 27-26, insuficient însă pentru a merge în grupele Cupei EHF.

Pentru HC Dobrogea Sud Constanța au evoluat Mitrevski, Dane (portari), Crnoglavac 6 goluri, Soare 6, Malinovic 3, Vujovic 3, Cutura 3, Vujadinovic 2, Toma 2, Nistor 1, Buricea 1, Rakcevic, Rohozneanu, Ignat, Markoski.